Search
Close this search box.

08.07.2020 tarihinde İBB STK Koordinatörü Hasan AKKUŞ ve İBB Halkla İlişkiler Md. Fulya Solmaz’la Toplantı hakkında bilgi

08.07.2020 tarihinde İBB STK Koordinatörü Hasan AKKUŞ ve İBB Halkla İlişkiler Md. Fulya Solmaz’la Toplantı hakkında bilgi

Yapılan davet üzerine İBB STK Koordinatörü Hasan AKKUŞ ve İBB Halkla İlişkiler Md. Fulya Solmaz’la gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda üyesi olduğumuz TSTK (Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonlar platformu) ile birlkte RUBASAM Yönetimi Mesut BAŞKIR Bşk.lığında, Aysun KILIÇASLAN SOKU, Hasan YENİCİLER, Ferruh ÖZKAN, Refik AKOVA, Ahmet AYDIN katılmıştır.

İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun da tele konferansla katıldığı toplantıda Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 3 konfederasyon başkanı ile birlikte ülkemizin geleceğine dair fikirlerimiz, belediyelerimizle gerçekleştireceğimiz projelerimiz konuşulmuştur.
1) RUBASAM Bşk. Mesut BAŞKIR, faaliyetlerimizden ve yayınlarımızdan bahsetmiş ve Rumeli toplumunun önemini vurgulamıştır.
2) RUBASAM Bşk.Yrd.Aysun KILIÇASLAN SOKU tarafından geçen aralık ayında CHP Gn. Bşk. Kemal KILIÇDAROĞLU’na, 17 haziranda da İBB Bşk. Ekrem İMAMOĞLU’na sunduğumuz ve kabul gören RUBASAM’ın barış anıtı ve kültür merkezi projeleri bir kez daha dile getirilmiştir.
Ayrıca İBB’ye 2. bir deprem çalışması olarak
” depreme karşı dayanıklı yapılaşma” konusunda sempozyum düzenleme önerisinde bulunulmuştur.
3) RUBASAM Yunanistan Sor. Bşk.Yrd.Ferruh ÖZKAN tarafından Batı Trakya Türkleri’nin hakları ve Yunanistan ile devam eden sorunlar hakkında çözüm önerileri dile getirilmiştir.
4) RUBASAM’ın Bosna’dan Sor.Bşk.Yrd. Refik AKOVA Srebrenitsa soykırımı, Bosna’ya yapılan yardımlar ve organizasyonlar hakkında bilgilendirme yapmış,
5) Muhasip Hasan YENİCİLER, Yön.Krl.Üy.Ahmet AYDIN, da bugüne kadar Balkanlar’a yapılan organizasyonlar hakkında bilgi vermişlerdir.
Toplantı sonrası TSTK Gn. Bşk. ve İBB STK Koordinatörü ile gerçekleşen özel oturuma RUBASAM adına eşlik eden Aysun KILIÇASLAN SOKU, İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’na iletilmek üzere, özel proje dosyasını sunmuş ve detaylı bilgilendirme yapmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

T E Ş E K K Ü R L E R

 K. Makedonya Kalkandelen ALACA CAMİ Maketinin yapım aşaması ve Miniatürk’te