Search
Close this search box.

Adada Rum Gençlere EOKA’yı Övüyor!

Rum gençleri “Türk Düşmanlığı” ile doldurmaya ve EOKA’nın adada Türklere karşı yaptığı vahşetle yetiştirmeye devam ediyor.

Güney Kıbrıs Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Dimitriou adada ki toplumun barış ve huzur içerisinde yaşamasını bir kenara bırakarak Rum gençleri “Türk Düşmanlığı” doldurmaya ve EOKA’nın adada Türklere karşı yaptığı vahşetle yetiştirmeye devam ediyor.

Güney Kıbrıs Rum Meclisi’nin EOKA’cı Başkanı Annita Dimitriou, Larnaka’daki bir lisede, bir EOKA’cının büstü önünde ve sadece Yunan bayrağının yer aldığı okulda, Duvarda da “Unutmam” (Den Ksehno) yazısı önünde yemin içen gençler yetiştiriyor.

Bir yandan adada iki toplum arasında barış istediklerini savunuyor, bir yandan da EOKA’nın Türklere karşı yaptıkları zalimce barbarca hareketleri onayladıklarını açıkça dile getirmekten kaçınmıyorlar. Bunlardan biri de Güney Kıbrıs Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Dimitriou. Annita katıldığı bir Lisedeki etkinlikte EOKA’cıları yere göğe sığdıramadı ve hepsini birer kahraman olarak ilan etti. Kusura bakmayın ama o zaman adada tek devletli çözüm bu “barbarlıkların” özlemi var oldukça hayal  olur!

Kaynak: Birlik Haber

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

SUÇUMUZ TÜRK OLMAKMIŞ.

Bulgaristan‘da 1944-1989 yıllarında iktidarda kalan komünist rejimin ülkedeki Türk ve