RUBASAM

Başbakan Petkov: Ukrayna’yı özgürlük mücadelesinde tam olarak destekliyoruz

Başbakan Kiril Petkov, 10 ve 11 Mart’ta Versay’da gerçekleşecek olan Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet Başkanlarının yaklaşan gayrı resmi toplantısı öncesinde Avrupalı ​​liderlerle çevrimiçi bir toplantı yaptıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ukrayna’yı özgürlük mücadelesinde tam olarak destekliyoruz. Avrupalı ​​liderleriyle Versay’daki gelecek toplantıda tek ses halinde konuşmamız gerektiği görüşü etrafında birleştik, çünkü bir ülke uluslararası yasaları tamamen ihlal edemez ve başka bir ülkeyi bombalayamaz” diye kaydetti.

Başbakan, AB’nin mümkün olduğu kadar Rusya’ya yaptırım uygulamak için çok çalıştığı, ancak şu anda petrol ve doğal gaz ithalatını durdurmanın mümkün olmadığı konusunda kararlıydı. Petkov, “Tüm senaryolar üzerinde çalışıyoruz, ancak gaz arzı kaynakları konusunda gerçekten bir çeşitliliğe sahip oluncaya kadar bu konuda Rusya’ya bağımlıyız ve konu Bulgaristan için büyük bir öncelik olmalıdır” diye vurguladı. Bu bağlamda Kiril Petkov, ilerlemeyi değerlendirmek için önümüzdeki hafta Yunanistan ile doğalgaz boru bağlantı hattı inşaatındaki çalışmaları yerinde inceleyeceğini açıkladı.

Başbakan, “Muhalefetin ilk büyük korkusu, tüm krizlere rağmen Bulgaristan’daki büyük yolsuzlukların bir parçası olan insanlara ulaşmak için bilinçli bir şekilde çalışıyor olmamız. Ve bu kişiler kendileri. Evet, onların gerçekten zamanları yok ve cezadan, mahkemeden veya savcılıktan kaçınmak için mümkün olan her şeyi yapmalıdırlar” diye vurguladı. Petkov’un ifadesine göre, bu nedenle muhalefet, mevcut hükümetin göreve başladığı ilk saatinden beri yeni bir hükümet kurma yönünde çalışıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ