RUBASAM

Başkan Azis: HÖH, milliyetçilerin katılımıyla oluşan ilkesiz koalisyon hükümetlerinde yer almayacak


BTV’nin “Bu Sabah” programına konuk olan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı, Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, “Partimizin yönetimiyle görüşme için Cumhurbaşkanından davet aldık. Bu görüşme gerçekleşecek. Hangi tarihte olursa olsun seçimlere hazırız” diye kaydetti.

Başkan Azis, “HÖH, milliyetçilerin katılımıyla oluşan ilkesiz koalisyon hükümetlerinde yer almayacak” diye konuştu.

Dr. Müh. Azis, “Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu, seçimlerin organize edilmesine ilişkin görüşlerini sundu. Belediye başkanları, oy pusulalarını teslim aldıktan sonra teslim edinceye kadar seçim sürecini aslında kendileri organize ediyor” dedi.

Belediye Başkanının ifadesine göre, belediyeler, minimum sıhhi ve hijyenik gerekliliklere ilişkin sağlık protokolü ile garanti altına alınmalı.
Hasan Azis, “Elimizde böyle bir sağlık protokolü yoksa, seçmenlere seçimlerin güvenli şekilde yürütülmesini garanti edemeyiz” diye ekledi.

Belediye Başkanı, “Seçimleri yürütmek için yazılı prosedürlere ihtiyacımız var. Belediye başkanlarının seçimi gerçekleştirmeye hazır olup olmadığına dair hiçbir şüphem yok. Katılımı artıracak ortak sorumluluk ve güvenliğe sahip olmalıyız” dedi.

Şu anda şiddetli yağışlar nedeniyle barajların taşma riski sorunlarıyla ilgili Dr. Müh. Azis, devletin yeniden inşaatı organize edemediğini söyledi.

Belediye Başkanı, “Barajlar ve mülkiyetleriyle ilgili çözülmesi gereken sorunlar için daha erken uygulanmaya başlaması gereken bir hükümet programı vardı ve devlet bu sorunların çözümü için yeterli düzeyde fon ayırmalıydı” diye kaydetti.

Dr. Müh. Azis, “Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği olarak bizler, özellikle barajların mülkiyetine ilişkin yasal değişiklik fırsatı sunmuştuk” diye ekledi.

Kaynak: Kırcaali Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ