RUBASAM

Bosna Hersek’in Türkiye yeni Büyük Elçisi Adis Alagiç oldu

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye Büyükelçisi olarak atanan Alagiç uçuşların açılmasıyla birlikte Türkiye ye geleceği bilgisine ulaştık.

BİGMEV’de uzun yıllar çalışan Bosanska Krupa doğumlu olan Alagiç İlk, Orta ve Lise eğitimini Bosna Hersek’de üniversite eğitimini ise, 2002 yılında Türkiye hükümeti burslusu olarak İstanbul üniversitesi iktisat fakültesinde tamamladı.

İstanbul da aldığı eğitimin ardından 2009 yılında Bosna ya geri dönen ve ticaret hayatına atılan Alagiç Bosna Hersek ten Türkiye ye okumaya gelen arkadaşları ile Bosna Hersek Türkiye Mezunları Derneği (TÜMED) in kurulmasına öncülük etmiş ve Dernek Başkanlığı yapmış.

Adis Alagiç son olarak Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanlığı görevini sürdürüyordu.

Genç ve dinamik bir yapıya sahip olan Adis Alagiç Türkiye’de bulunan Boşnak dernekleriyle de yakın ilişki içerisinde olacağını düşünüyorum.

Alagiç belki Boşnak dernekleri ile zaman zaman toplantılar yaparak var olan ve oluşabilecek sorunlara ortak akılla çözüm yolları arayacağını düşünüyorum.

Türkiye’de okumuş olması sebebiyle Türkiye’de yaşayan Boşnaklarla ilişkisinin iyi olduğunu tahmin ediyorum. Bu nedenle de yeni görevinde çok başarılı olacağını düşünüyorum. (DOĞAN PREPOL)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ