RUBASAM

Bulgar doktorları, Covid-19 tedavisini destekleyen gıda takviyesi üretti


Bulgar doktorları, yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalığının önlenmesi ve tedavisinin desteklenmesinde atılım yaptı. Ekibin yöneticisi Sofya Aleksandrovska Üniversite Hastanesi Klinik Laboratuvar ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dobrin Svinarov.

BTV’nin “Bu Sabah” programına konuk olan Prof. Dr. Svinarov, “Salgının en başından ve ülkemize yayılmasından itibaren Bulgar bilim insanları tıp literatüründe büyük miktarlarda ortaya çıkan her türlü bilgiyi öğrendi. Çok hızlı bir şekilde, Paul Marrick önderliğinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en dengeli tedavi protokollerinden birine dayanarak, onun vizyon olarak sunduğundan ilham alarak, bu yeni hastalığın önlenmesi ve tedavisini desteklemek için bir köprü görevi görecek bir ürün geliştirdik” diye izah etti.

Gıda takviyesi söz konusudur. Profesör, ürünün Sağlık Bakanlığının görevlendirdiği ekip tarafından bakanlığın yönetiminde geliştirildiğini vurguladı. Bu çalışmada yer alan diğer bilim adamları Akademisyen Bogdan Petrunov, Prof. Dr. Georgi Momekov ve Prof. Dr. Rahamin Şekerciyski.

Bu besin takviyesi, C vitamini, D vitamini, quercetin ve çinko içeren bir pastil.

Prof. Dr. Svinarov, “Bu üründeki ikinci madde, bu pastilin dışında, son derece güçlü antioksidan özelliklere sahip olan ve yeni hastalığın tedavisi için tüm protokollerde çok yoğun olarak kullanılan melatonin. Buna, Akademisyen Petrunov’un bakteriyel enfeksiyonların birikmesini önlemek için eser elementler, multivitaminler ve çeyrek oral aşının son derece iyi bir kombinasyonu olan başka bir ürünle birleştirme fikri eklendi” diye izah etti.

Bilim insanının ifadesine göre, tıbbi bir bakış açısıyla bu bileşenlerin profilaksi ve hastalığın tedavisinde bileşenler olarak kesinlikle yararlı ve önemli olduğuna dair yeterince birikmiş kanıt bulunmakta.
Kaynak: Kırcaali haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ