RUBASAM

ERMENİ SALDIRILARINA KARŞI KARDEŞ AZERBAYCAN’ı DESTEKLİYORUZ !!!

KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Azerbaycan’ın haklı davasını destekliyor, uluslararası hukuka aykırı olarak Azerbaycan topraklarına saldırıyı başlatan Ermenistan’ı şiddetle kınıyoruz…
Hesap günü gelmiştir. Büyük önderlerimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Azerbaycan’ın sevinci, bizim sevincimiz üzüntüsü bizim üzüntümüzdür”sözü ve Azerbaycan E.Cumhurbaşkanı Haydar ALİYEV’in “Tek Millet İki Devlet” özdeyişlerinde anlamını bulan köklü, milli, kültürel ve tarihsel bağlarımızın, günümüzdeki mirasçıları ve kardeşleri olarak; Azerbaycan halkının ve ordusunun vatanını savunmak ve işgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak maksadıyla başlattığı harekatı her yönüyle desteklediğimizi tüm dünyaya ilan ediyoruz.
Uluslararası hukuk kurallarına aykırı olarak Azerbaycan topraklarının Ermenistan tarafından işgali, tüm uluslararası örgütlerin karar ve girişimlerine rağmen 30 yıldır barışçıl şekilde çözümlenememiştir.
Azerbaycan topraklarındaki kanlı Ermeni işgalinin sona erdirilmesi için uluslararası camiayı AZERBAYCAN’ın haklı davasında desteklemeye çağırıyor, gerekirse bir Türk evladı olarak bu kutsal amaca hizmete ve kardeşlerinin yanında omuz omuza savaşmaya hazır olduğumuzu tüm Dünyaya ilan ediyoruz.
Kamuoyunun dikkatine saygıyla duyurulur…
Süheyl ÇOBANOĞLU (RUBASAM Bşk.V.)
Mesut BAŞKIR (RUBASAM Bşk.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ