RUBASAM

Fikrim Damka Bölgesel Kalkınma Bakanı Görevini Enis Kervan’dan Devraldı

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nda bir ilk gerçekleşti. İlk kez bir Türk, bakanlık görevini partidaşından devraldı.

Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan düzenlenen törenle görevi KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka’ya devretti.

Bakanlık görevini KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka’ya devretmekten dolayı büyük bir gurur ve onur duyduğunu ifade eden Kervan, yapılacak çalışmalarla önemli başarılara imza atılacağı inancını belirtti. Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nın önemli bir bakanlık olduğunu ifade eden Kervan, “Hem belediyelere, hem sivil toplum kuruluşlarına hem de salgın döneminde zorluk yaşayan işletmelerimize destek sunacağınızın bilincindeyiz. Yeni görevinizde de başarılı olacağınıza ve Kosovalı Türkleri en iyi şekilde temsil edeceğinize hiç şüphemiz yok” ifadelerini kullandı.

Bölgesel Kalkınma Bakanı olarak göreve başlayan KDTP Genel Başkanı Damka, Enis Kervan’ı bakanlığı döneminde yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

“İnanıyorum ki bu bakanlıkla, Kosova Türk toplumuna ve tüm Kosova’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Umarım yeni Hükümet istikrarlı ve güçlü olur. Yapılacak çalışmalarla halkımızın bundan faydalanması için elimizden geleni yapacağız.” dedi Fikrim Damka.

Törende Bölgesel Kalkınma Bakanlığı Daimi Sekreteri de kısaca bakanlık yapısı ve çalışmalarıyla bilgi verdi.

Enis Kervan, bakanlık çalışmalarıyla ilgili dosyaları Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka’ya teslim ederken; Damka da Kervan’a hediye verdi.

Kaynak: Kosova Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ