Search
Close this search box.

KGG, Küresel Barışın Kurucusu ve Garantörü Oldu

Priştine’deki Kosova Güvenlik Gücünün-KGG “Adem Jashari kışlasında  bu Gücün gününün kaydedilmesi töreni düzenlendi.

Törene, Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Başbakan Albin Kurti, KGG Komutanı General Rrahman Rama, Savunma Bakanı Armend Mehaj, milletvekilleri, bakanlar ve siyasetin ile KGG’nin diğer üst düzey ytkilileri katıldı.

Törende Kosova Güvenlik Gücü Baş Komutanı Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, tüm askerler ve vatandaşlara Güç gününü kutladı.

Osmani, “Bugün, bu özel gününüzde ve Gücümüz, Kosova Cumhuriyeti Gücü için en önemli gününüzde, hepinize gününüzü kutlamaktan özel onur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Osmani, Güç Günü’nün kutlandığı bu günde, KGG’nin iç barışın koruyucusundan küresel güvenliği korunması için önemli faktöre dönüştüğünü belirtti.

Osmani, “Geçen yıl sizin gününüze birlikte damga vurduğumuz Kasım ayından bu yana, güçlerimizin iç barışın koruyucusundan en önemli ve ortak olarak küresel güvenliğin korunmasında önemli bir faktöre dönüşerek hızlı bir gelişme kaydettiği için mutluyum. ABD’nin ve NATO gibi insanlık tarihindeki en güçlü askeri ittifak içindeki diğer ortakların, güvenilir ordusu yanında olmaktan gururluyum” şeklinde konuştu.

Kosova Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında Kosova Güvenlik Gücünün tarihi başarılarını sıralarken, KGG’nin ABD e NATO ile ittifak yolunda doğru yolda ilerlediğini ifade etti.

Kaynak: Kosova Haber

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

BAĞIMSIZ  KOSOVA 

Ortaçağ Sırp Krallığı’nın kurulduğu ve yıkıldığı yer olan Kosova, 1389’da