Search
Close this search box.

KMDLNJ: Başbakan Kurti’ye Yönelik Tehditler Araştırılmalı

İnsan Hak ve Özgürlüklerini Koruma Konseyi (KMDLNJ), Kosova Başbakanı Albin Kurti’ye yönelik yapılan tehditlerin araştırılmasını istedi.  

KMDLNJ tarafından yayınlanan bildiride; Başbakan Kurti’ye yönelik sosyal medya üzerinden yapılan tehditler kınanırken, faillerin tespit edilmesi ve önlem alınması gerektiğini vurgulandı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:  

“ 27.10.2021 tarihinde, yazılı basında yer alan haberlere göre; Kosova Başbakanı Albin Kurti, sosyal medya üzerinden suikastle tehdit edilmiştir.  

Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada; Başbakan Kurti’ye yönelik tehditlerle ilgili Kosova İstihbarat Ajansı ve Kosova Polis Teşkilatı’nın bilgilendirildiği ve bu konuda ek güvenlik önemleri alındığı bildirildi.  

İnsan Hak ve Özgürlüklerini Koruma Konseyi olarak, Başbakan Kurti’ye yönelik yapılan tehditleri şiddetle kınıyor, faillerin tespit edilmesi ve haklarında yasal işlem başlatılması çağrısında bulunuyoruz. Kosova Polis Teşkilatı’nın Siber Suçlar Birimi, faillerin adreslerini kısa bir sürede tespit edecek potansiyele sahiptir.  

Siyasi çıkar elde etmek veya Başbakan Kurti ve hükümete saldırmak amacıyla çıkartılan spekülasyonları ortadan kaldırmak için, kamuoyu gelişmeler hakkında adil ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmelidir.  

Kosova Polis Teşkilatı’nın hızlı ve profesyonel bir şekilde durumu açıklığa kavuşturacağını ve gerekli önlemleri alacağını umuyoruz.”  

Kaynak: Kosova Haber

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER