Search
Close this search box.

Kurti, QUINT Büyükelçilerinden Mümkün En Kısa Sürede AK’ye Üyeliğimizi İstedi

Başbakan Albin Kurti, normalleşme anlaşmasının kapsamlı ve koşulsuz uygulanmasına ve Kosova’nın en kısa sürede Avrupa Konseyi üyeliğine tam taahhüdünü ifade etti. Kurti, bu açıklamayı QUINT ülkelerinin büyükelçileri ve büyükelçi yardımcıları ile Kosova’daki Avrupa Birliği Ofisi temsilcisi ile bugün gerçekleştirdiği bir görüşmede yaptı.

Görüşmede Avrupa Entegrasyonu Kalkınma ve Diyalogdan sorumlu Başbakan Birinci Yardımcısı Besnik Bislimi de hazır bulundu.

Görüşmede, Sırbistan ile Temel Anlaşma’nın uygulanma sürecinin ve iki ülke arasında 18 Mart’ta kabul edilen Uygulama Planı’nın ele alındığı bildirildi.

Başbakan Kurti ve Başbakan Yardımcısı Bislimi, 4 Nisan’da Brüksel’de gerçekleştirilen son görüşmenin sonuçlarını ve bu süreçten önümüzdeki hafta ve aylara ilişkin beklentilerden diplomatik temsilcileri bilgilendirdiler.

Görüşmede Kurti ve Bislimi, “Ortaklarımızın, Temel Anlaşma ve uygulama eki hakkındaki anlaşmadan kaynaklanması gereken iki ilk adımı olarak” Kosova’nın Avrupa Konseyi’ne üyelik sürecinin ve AB’ye başvuru kabulünün hızla işleme dahil edilmesini talep ettiler.

Kaynak: Kosova Haber
 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

GELECEKTE BİR GÜN KIBRIS…

                                                       ‘’ Dünya kamuoyu bu sabahın erken saatlerinde Kıbrıs