Search
Close this search box.

Kuzey Makedonya’dan ZOR Derneği Başkanı BTAYTD’ni ziyaret etti

Kuzey Makedonya’da yaşayan Türk azınlık üyeleri tarafından kurulan ZOR derneğinin başkanı Hacer Sulooca, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ni (BTAYTD) ziyaret etti.

Kuzey Makedonya’da yaşayan Türk azınlık üyeleri tarafından kurulan ZOR derneğinin başkanı Hacer Sulooca, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ni (BTAYTD) ziyaret etti. 10 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Sulooca, BTAYTD Mucize Tiyatro sorumlusu Senemahu Topuz’la görüştü.

Ziyaretle ilgili olarak BTAYTD’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “10 Aralık 2022 Cumartesi günü Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kültür Merkezini, merkezi Kuzey Makendoya’nın Üsküp şehrinde bulunan ve ‘Bir Kadın bir Hikaye’ gibi Balkanlar genelinde bir çok başarılı projeye imza atan ZOR Dernegi Başkanı sn. Hacer Sulooca ziyaret etti. BTAYTD Mucize Tiyatro sorumlusu sn. Senemahu Topuz ile sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada ileriye dönük yapılması düşünülen ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.”

Kaynak:Gündem Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

GELECEKTE BİR GÜN KIBRIS…

                                                       ‘’ Dünya kamuoyu bu sabahın erken saatlerinde Kıbrıs