Search
Close this search box.

MSK, 20 Belediye İçin Nihai Seçim Sonuçlarını Açıkladı

Merkez Seçim Komisyonu-MSK, 14 Kasım’da yapılan ikinci tur yerel seçimlerle lgili nihai sonuçları açıkladı. MSK, Dragash hariç 20 belediye için seçim sonuçlarını bildirdi.

Bu sonuçlara göre, Kosoa Demokratik Birliği (LDK), Priştine’de (Perparim Rama), İstog’da (İlir Ferati), Kosova Ovası’nda (Burim Berisha), Junik’te (Ruzhdi Shehu) ve Viti’de (Sokol Haliti) kazandı.

Kosova Demokratik Partisi (PDK), Prizren’de (Shaqir Totaj), Gllogovca’da ( Ramiz Ladrovci), Kaçanik’te (Besim İlazi) ve Vıçıtırın’da (Ferit İdrizi) kazandı.

Vetvendosje Hareketi, Kamenica’da (Kadri Rahimaj), Podujeva’da (Shpejtim Bulliqi), Shtimle’de (Qemajl Aliu) ve Gilan’da (Alban Hyseni) kazandı.

Kosova’n ın Geleceği için İttifak (AAK), Yakova’da ( Ardian Gjini), Klina’da (Zenun Elezaj) ve Rahovça’da (Smajş Latifi) kazandı.

Nisma partisi ise adayı Ekrem Kastrati ile sadece Malişeva’da kazanmayı başardı.

Obiliç belediyesinde ikinci turda seçimleri Vatandaş Girişiminden Xhafer Gashi kazandı.

Mamuşa Belediyesinde KDTP adayı Abdülhadi Krasniç kazanırken, Kllokot belediyesinde Sırp Listsinden Vladan Bogdanoviç başarılı oldu.

Yerel seçimlerin ilk turu 17 Ekim’de yapıldı ve vatandaşlar belediye meclisleri ve belediye başkanları için oy kullandı.

Kaynak: Kosova Haber

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER