Search
Close this search box.

Romanya sınırında büyük deprem! Ülkemiz doğrudan hedefleniyor/ Valentina Drăgoi 

Ukrayna’nın işgalinden sonra, Rusya için bir başka öncelik Yılan Adası oldu ve bu nedenle Rus ordusunun Romanya topraklarını ve Amerikan askeri varlığını izleyebileceğine dair giderek daha fazla senaryo var. Ama bu adanın gerçekten ne önemi var?

Rus ordusu Romanya topraklarını gözetleyebilir

Ukraynalı Albay Serhi Hrabski, RBC’ye Snake Island’ın Ruslar için neden bu kadar önemli olduğunu açıkladı ve tüm deniz iletişimlerinin, Odessa’dan Boğaz’a ve Akdeniz’in ötesine uzanan ticaret yollarının adanın hemen yanından geçtiğini kaydetti.

Dolayısıyla uzmana göre Yılan Adası, Rusya’nın küresel sorunlar yaratmasına olanak sağlayacak stratejik açıdan önemli bir nokta. “Yılan Adası, Karadeniz’de Tuna Nehri’nin ağzının karşısında bulunan bir kara parçasıdır.

Bu adada bilgi ve sinyalleri toplamak veya engellemek için ekipmanın geliştirilmesi, Rusların Amerikan birimlerinin bulunduğu Romanya bölgesini izlemesine izin veriyor. Yani, Romanya topraklarında hem Amerikan hem de Rumen ordusuyla ilgili keşif yapabilir ve her şeyi filme alabilirler “- RBC’ye göre Hrabski belirtti .

Yılan Adası, büyük önem taşıyan stratejik bir nokta

İkincisi, albaya göre, Ruslar tarafından Snake Island’da hava savunma sistemlerinin konuşlandırılması, bu operasyonel alanda Rus filosunun operasyonlarının avantajınadır. Böyle bir sabit nokta ve radar gözetleme ile Ruslar, uçakları için operasyon alanlarını genişletebilirler.

“Üçüncüsü, Rusların füze sistemlerinin konuşlandırılması (adada, hayır.) O bölgedeki tüm deniz iletişimini kontrol etmelerine ve o bölgede hareket edecek tüm gemileri imha etmelerine izin verecek.

Buna ne için ihtiyaçları var? Şu anda, Ukrayna’nın ihracatına bağlı olan Akdeniz ülkelerinde – Tunus, Lübnan, Cezayir vb. – gıda fiyatları zaten %20 daha yüksek “- diye açıklayan Hrabski, Ukrayna’nın deniz ticaret yollarını ve yük taşımacılığını bloke ederek Rusya’yı da sözlerine ekledi. Halihazırda birkaç ülkeyi etkiliyor ve gerçek bir “uluslararası gıda terörü” yürütüyor. ”

Yani, zaten en yüksek siyasi düzeyde tartışılan küresel bir küresel tehdit haline geliyor. Ukrayna’da Rus ordusunun çaldığı ve Rusya’nın Suriye’ye teslim ettiği tahıl da hibrit savaş aracı olarak kullanılabilir” dedi. Aynı zamanda, Serhi Hrabski, Rusların artık bir deniz birliği transfer operasyonu yürütmek için gerekli filoya sahip olmadığını ve böyle bir mesafeden bir hava operasyonunun saçma olacağını garanti ediyor.

Deniz saldırısı riski var mı?

“Böyle bir operasyonu gerçekleştirmek için hangi kuvvetler ve araçlar göğe kaldırılmalıdır?” Bundan sonra, kara kuvvetleri tarafından birleştirilmelidir.

Yani, Ruslar Mikolaiv’i geçmeyi ve Odessa’ya yaklaşmayı başarırsa, ancak deniz veya hava saldırısı riskinden bahsedebiliriz ”dedi. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin, Rusların “sadece yeterli gemiye sahip olmadığı” için bir Rus amfibi çıkarma olasılığını neredeyse dışladığını iddia ediyor. “Ve hava saldırısı çok, çok riskli, çünkü Rusların sürekli bir hava saldırısını sağlamak için bu kadar çok sayıda uçağı yok.

Bir taburdan fazla olmayan iki veya üç uçak içerebilirler. Geri kalanı sürekli saldırılara maruz kalmak zorunda kalacak (Ukraynalıların, hayır.). Ve Stinger füzelerimiz ve diğer araçlarımız, o bölgede hareket eden hiçbir uçağın hayatta kalmasına izin vermeyecek ve Ruslar bunu çok iyi biliyor ”dedi.

https://www.capital.ro/cutremur-total-la-granita-cu-romania-tara-noastra-este-vizata-in-mod-direct.html

Kaynak: capital.ro / Valentina Drăgoi

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

SREBRENİTSA SOYKIRIMI

1 Mart 1992’den 14 Aralık 1995’e kadar üç yıldan fazla

BOZKURT ve VAHŞİ BATI

UEFA, Euro 2024’ün 2. turunda Avusturya’ya karşı alınan galibiyetin ardından

ÇAMERYA SOYKIRIMI

Günümüzde “Güney Epir” olarak bilinen ÇAMERYA, Arnavutluk’un güneyi ve Yunanistan’ın