Search
Close this search box.

RUBASAM Dr. Sadık Ahmet Paneli’ne katıldı…

RUBASAM olarak katılım sağladığımız Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BALKAM) tarafından düzenlenen “Dr. Sadık Ahmet Paneli” gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ayşen Sina’nın yaptığı panelde DEP Onursal Başkanı Işık Ahmet Batı Trakya Türklerinin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’i ve beraber yapmış oldukları mücadeleyi, RUBASAM Gen. Sekreteri Halit Gökalp Küçük Dr. Sadık Ahmet’in hayatı ve yapmış olduğu mücadelenin Batı Trakya Türkleri için ne ifade ettiğini, RUBASAM Balkan Uzmanı Murat Derin Batı Trakya Türklerinin Sadık Ahmet’in liderliğinde siyasallaşma süreci ile Dostluk Eşitlik ve Barış Partisini anlattı.

Panel Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcıları, dekanlar, BALKAM Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş, akademisyenler ve konuk dinleyicilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

RUBASAM

https://bhi.nku.edu.tr/haberler/bat%C4%B1-trakya-t%C3%BCrkleri%E2%80%99nin-savunucusu-dr.-sad%C4%B1k-ahmet,-tekirda%C4%9F-nam%C4%B1k-kemal-%C3%9Cniversitesinde-panel-%C4%B0le-an%C4%B1ld%C4%B1/s//36820/?fbclid=IwAR2B2CycKcfQldL86ZCl84VmbQIcMzEGLKNxyV2_nkENs-Ces_CU1VaZ8f0

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER