Search
Close this search box.

Rumeli Siyaset Grubu BASIN  BİLDİRİSİ

Tüm siyasi Partilerin eski ve yeni il, ilçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Yerel Yönetim adayları ve Meclis Üyelerinin katılımıyla 16.09.2021 tarihinde yapılan  yemekli istişare toplantısında değerlendirilen görüş ve önerilerimizi, Siyasi Partilere ve Kamuoyunun dikkatine saygıyla arz ederiz.

  1. Bugüne kadar DEĞERLER, İLKELER ve PRENSİPLER doğrultusunda siyaset yaparak Aziz Türk Milletine hizmet etmeye gayret etmemize rağmen, hakettiğimiz oranda ve adil olarak temsil edilemediğimizi görmenin hayal kırıklığı içindeyiz.
  2. Binbir emek, fedakarlık ve mücadelemize rağmen, farklı nedenlerle, her seçim döneminde UMUT ETTİĞİMİZ sonuçları almakta zorlanmanın rahatsızlığı toplumsal tepkiye dönüşmüştür.
  3. DEVLET, MİLLET ve İNSANLIK İÇİN HİZMET aşkıyla görev bekleyen insanlarımızın, nereye kadar görmezden gelineceği açık olarak sorgulanmaktadır.
  4. Yıllardır uygulanan ADAYLAR BİZDEN, OYLAR SİZDEN mantığının sürdürülebilir bir yanı kalmamıştır.
  5. Camiamızı temsil edebilecek liyakatli kişilerin aday listelerinde SEÇİLEBİLECEK SIRALARDA yer alması halkta ciddi bir talep haline gelmiştir.
  6. 16 milyon nüfusu olan İstanbul’da dahi bizim içimizden seçilmiş bir milletvekilinin olmamasını,
  7. Belediye Başkan adaylıklarında da aynı ihmalin nereye kadar sürdürülebileceğini siyasi partilere sormak istiyoruz!

Bundan sonraki süreçlerde, siyasetin her kademesinde  içimizden çıkan adayları görmek, hakettiğimiz oranda temsil edilmek  istediğimizi, Siyasi Partilerimizin Genel Başkan ve yetkili Kurullarına saygıyla arz ediyoruz.

  1. Viyana kapılarına uzanan yolculuğumuzun eza ve cefasını çeken ve serhat şehirlerimizde yüzyıllar boyunca Türk’ün ve İslamın sancağını gururla dalgalandıran, ülkemiz üzerine oynanan oyunların kurbanı olmuş ve soykırıma varan ağır bedeller ödeyen Balkan Muhacirlerini, bugün Ortadoğu ve Asya Ülkelerinden ülkemize gelen sığınmacılarla kıyaslama gafletine düşen bazı yetkili şahıslar, vicdanları yaralamış ve temsilcisi olduğumuz camiamızda infiale sebep olmuştur. Biz öteki değil Türk Milletinin kendisiyiz…
  2. Tüm Dünyanın saygı duyduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuve Türk Milleti’nin kurtarıcısı Büyük Devlet adamı ve eşsiz Kahraman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e dil uzatanları şiddetle kınıyor ve Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyoruz.   RUMELİ SİYASET GRUBU

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

SREBRENİTSA SOYKIRIMI

1 Mart 1992’den 14 Aralık 1995’e kadar üç yıldan fazla

BOZKURT ve VAHŞİ BATI

UEFA, Euro 2024’ün 2. turunda Avusturya’ya karşı alınan galibiyetin ardından

ÇAMERYA SOYKIRIMI

Günümüzde “Güney Epir” olarak bilinen ÇAMERYA, Arnavutluk’un güneyi ve Yunanistan’ın