Search
Close this search box.

Ruse-Gyurgevo feribot hattı, haziran ayına kadar hizmete girecek

Ruse (Rusçuk)-Gyurgevo feribot hattı, haziran ayına kadar hizmete girecek. Mart ayında Tuna Köprüsü’nden tüm araç ve yolcu geçişlerine ilişkin yönetmelik imzalanacak. Bu, Başbakan Yardımcısı ve Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Grozdan Karacov, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Nikolay Sıbev ve Romanya Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sorin Grindianu arasında yapılan toplantıda kararlaştırıldı.

İki ülke, Bulgaristan hükümetinin iki ülke arasında Tuna Nehri üzerinde dört köprü inşa etme planlarının yanı sıra Fast Danube (Hızlı Tuna) Projesi’ni görüştü. Bakan Sıbev, amacın sınır kapılarımız arasında yolcu trafiğini kolaylaştırmak olduğunu açıkladı.

Bakan, “2019 yılında imzalanan muhtırayı canlandırmalıyız. Bakan Grindianu ile muhtırayı canlandırmak için çalışma grubunun çalışmaları konusunda 3 ayda bir toplanma konusunda anlaştık. Köprülerin kurulabileceği beş noktanın incelenmesi söz konusudur. Buna Fast Danube projesi üzerindeki çalışmalar da dahildir” diye açıklık getirdi.

Ruse-Veliko Tırnovo (Tırnova) Otoyolu inşaatına ilişkin planlarla ilgili olarak Karacov, tekliflerin geçen yılın ocak ayından bu yana açık olduğunu, ancak bugüne kadar başlangıç ​​noktasının ne olduğunun henüz belli olmadığını açıkladı. Bakan, “Otoyolun başlangıç noktası, hem Romanya hem de Bulgaristan’daki NATURA 2000 Programı’na bağlıdır. Bu nedenle, kazananın kim olduğuna karar verilemiyor” dedi.
Kaynak: Kırcaali Haber

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER