RUBASAM

29 Ocak Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Günü Anma Programı İlgiyle İzlendi

RUBASAM (Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) ve YUNTÜRK tarafından, “29 Ocak Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Günü” nedeniyle düzenlenen anma programı ve konferansı, Siyasi Parrilerin temsilcileri, bir çok STK Başkan ve Yöneticileri ile konuya ilgi duyan vatandaşlarımız ve basın mensuplarının katılımıyla Rumeli Balkan Federasyonu Hasan Tahsin Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

RUBASAM Başkan V. Süheyl ÇOBANOĞLU tarihsel süreçte Megali İdea hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin aleyhindeki “Yunan Yayılmacılığını”, Yunanistan Türkleri Der. Bşk. Ferruh ÖZKAN “Batı Trakya Türklerinin Lozan’da elde ettiği hakları”, Yunanistan’da yayınlanan Trakya’nın Sesi Gazetesi sahibi Gazeteci Abdülhalim DEDE, “Bilinenlerin dışında kalan 29 Ocak1988’e giden hazırlık sürecini” anlattılar.

Konukların adeta nefes almadan büyük bir dikkatle izledikleri konferaans sonunda, RUBASAM Bşk.V.Süheyl ÇOBANOĞLU tarafından Yunanistan’dan gelen Abdülhalim DEDE’ye RUBASAM yayınları takdim edilmesi ve YUNTÜRK Bşk.Ferruh ÖZKAN ve Batı Trakya Türkleri Der.E.Bşk.Taner MUSTAFAOĞLU ile RUBASAM Gen.sekreteri Melek TABAK tarafından tablo hediye edilmesiyle tamamlandı.

Programa katılan DYP Gen.Bşk.Yrd.Kemal ABDULLAHOĞLU, Kurucular Krl.Üyesi Recep VAROL, telefonla kutlayan YENİ P.Gen.Bşk.Yrd.Selçuk ÖZDAĞ,  İYİ P.Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Yön.Krl.Üyeleri, AKP Eyüp Belediye Meclis Üyesi Ayhan UYGUR, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Md.Yrd.Serkan VARDAR ve Federasyon ve Derneklerimizin Bşk.Yrd. ve Yön.Krl.üyelerine, değerli misafirlerimizle, Rumeli TV’ye, Günaydın Gazetesinden Şükrü DİŞANLI ile basın mesuplarına gelecek konferanslarda tekrar buluşmak ümidiyle teşekkür eder, sınırlarımız dışında kalan tüm soydaşlarımızı sevgiyle selamlar, demokrasinin nimetlerinden yararlanacakları ve evrensel insan haklarına sahip olacakları  özgür ve mutlu günler yaşamalarını temenni ederiz.

RUBASAM Yön.Krl.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ