Search
Close this search box.

BİZ BU HAİNLERE UYDUK, BAŞKASI UYMASIN (Yıldıray ÇİÇEK)

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, MHP İl Başkanları toplantısında yaptığı Şeyh Sait açıklamasıyla konuya son noktayı şu sözlerle koydu: Tarih ve milletin huzurunda söylüyorum; Hınıslı Said bir vatan hainidir, yaşadığı dönemin terörist başıdır, katildir, canidir, emperyalizmin uşağıdır.

2014 yılında da Tunceli’nin göbeğinden benzer sözlerle haykırmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Şeyh Sait konusunda öyle açıklamalar yapmıştır ki, her bir kelimesi hainlere atom bombası etkisinde olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk düşmanları, Türk-Kürt kardeşliğinin ezeli ve ebedi düşmanı bölücüler ve Kürtçüler o sözlerden sonra kudurmuş gibi tepkiler vermeye başladılar. Terör örgütü PKK’nın ne kadar tasmalı iti-köpeği varsa adeta çıldırdı. Kimi din maskesiyle, kimi de onu bölücülüğün atası görmesi sebebiyle Şeyh Sait’e sahip çıkıyordu.  Şeyh Sait’in idam sehpasında son bulan bölücü isyan heveslerini, onun bu misyonundan beslenenler yaşatmak istemektedir. Kaç gündür bölücülüğün DEM’indeki soysuzlar çeşitli illerde kale surlarına ve yüksek yerlere Şeyh Sait, Seyit Rıza gibi vatan hainlerinin posterlerini asıyorlar. Ateizm temelinde kurulmuş terör örgütü PKK ile din maskeli Kürtçüleri birleştiren ortak nokta, Şeyh Sait ve Seyit Rıza’nın Kürdistan kurma hayaliydi. Şeyh Sait ve Seyit Rıza’nın bu hayalini de İngiltere besliyordu. Seyit Rıza’nın İngiltere hükümetine “Ekselanslarınızdan Kürt halkını, hükümetinizin yüksek etkisinden yararlandırmanızı diliyoruz.” şeklinde yaltaklanan mektup yazması veo mektupta “Ben ve yurttaşlarım, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık. Direnişimiz karşısında Türk uçakları kasabaları bombalıyor, yakıyor. (…)” şeklinde vatan hainliklerini gururla anlatması, bunları olsa olsa bölücü kansız ve soysuzların sembolü yapar.

Halka dağıttıkları isyan bildirisinde “Hükümetin elinde asker yoktur. Hem hükümet buraya asker sevk etmeye kalkışırsa İngiliz ve Fransızlar derhal ilanı harp edecekler ve bizi kurtaracaklar” diyerek İngiltere’ye, Fransa’ya satıldıklarını ifade eden, halkı emperyalist destekli gaza getirmeye çalışan sözde İslamcı Seyit Rıza görüldüğü gibi koynundan Haç çıkan birisidir.

Sözde İslamcı Şeyh Sait, Seyit Rıza gibiler ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirtmek için Haçlı Ordularından medet umuyor görüyorsunuz.

Ziyâ Paşa demiş ki: “Ümmîd-i vefâ eyleme her şahs-ı dagalde Çok hacıların çıktı haçı zîr-i bagalde”

(Her sahtekâr kişiden, vefâ bekleme! Zira çok hacıların koltuğunun altından haç çıktı.)

İsyancıların İngiltere, Fransa aşkına bakınca “Bunun bile haç çıkıyor koynundan! Frenk kıçı yalıyorlar, kör müsün?” diye onu destekleyenlere sormak gerekiyor. Türkiye’nin birçok ili, ilçesi Haçlı Orduları tarafından işgal edildiğinde çetesiyle kılını kıpırtmayanlar, vatanı Haçlı Ordularından temizleyen Türk Ordusuna düşmanlık ediyor, Türk askerini, kaymakamını şehit ediyor, devletin malını yağmalıyor. Alenen ortada olan bu gerçeği nasıl görmüyorlar?

Zaten İstiklal Mahkemesi’nde kendisine sorulan“Yunan tüm memleketi çiğnerken topladığınız bu dört bin kişiyle niçin Yunan’a karşı savaşmadınız?” sorusuna “O zaman fakirdik, perişandık, vaktimiz yoktu.” diyerek düşmanlıklarının sadece Türk askerine karşı olduğunu göstermedi mi Şeyh Sait?

Bölücülük adına bu vatan hainini destekleyenleri anlıyoruz tamam da Haçlı Ordularına yalakalık yapan bu vatan hainlerine İslamcılık adına nasıl destek verebiliyorlar onu anlamak mümkün olmuyor.

Atatürk tüm bunları bildiği ve bu tür hainlerle mücadele ettiği için “Bizi yanlış yola sevk eden kötülükler biliriz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir” diyerek halkı uyarmaya çalışmıştı.

Dün emperyalizmin yolbaşçısı İngiltere idi. Bugün ise Amerika’dır. Dün İngiltere din kisvesi altında kullandıklarıyla sözde Kürdistan’ı kurmaya çalışıyordu, bugün ise Amerika bunu yapmaya çalışmaktadır. ABD’nin Müslüman Barzani ile ateizm temelinde kurulmuş PKK’yı bu hedefte kullanması buna bir örnektir. Her ikisinin silahını ABD bu hedef için vermektedir. Dün Şeyh Sait terör örgütü Azadi üzerinden sözde Kürdistan peşinde koşuyordu, bugün ise teröristbaşı Öcalan PKK üzerinden bu hedef için kan döküyor. Kullanışlı her hain, kendi döneminde Türk’ün kanını dökmüştür. Teröristbaşı Öcalan’ın Türk-Kürt demeden herkesi öldürtmesi de onun Ermeni olma iddiasını güçlendirmektedir. Şeyh Sait, Seyit Rıza gibilerin kahraman gösterilmesi, yarınlarda Abdullah Öcalan, Fethullah Gülen gibilerin de bu ülkede kahraman diye anılmasına yol açacaktır.

Şeyh Sait, Seyit Rıza gibi İslamcı maskesi takılarak emperyalizmin sembolü olanların sonu darağaçlarında sallandırılarak bitmiştir. Tarihin gerçeği budur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşması içinde hatırlattığı şu olay aslında bu olayın finalidir. :

“Şeyh Said’in damadı Melekanlı Şeyh Abdullah’ın son sözleri bakınız nasıldı:

“Gazetecilere dönüp yazın dedi, biz bu hainlere uyduk, başkası uymasın.”

Damadının hain dediğine bugün kahraman diyenler aynı ihanetin yolcularıdır.”

***

Şeyh Sait’in kan ve misyon bağını yaşatmak isteyenlere bundan büyük delil mi olur?

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

SUÇUMUZ TÜRK OLMAKMIŞ.

Bulgaristan‘da 1944-1989 yıllarında iktidarda kalan komünist rejimin ülkedeki Türk ve