RUBASAM

Çernooçene bölgesinde çocuklar Ana Dili Günü’nü kutladı

Çernooçene (Yeni Pazar) ilçesinde çocuklar, 21 Şubat Uluslararası Ana Dili Günü’nün arifesinde bu yıl da Uluslararası Ana Dili Günü’nü kutladı. Kutlama programlarından biri Paniçkovo (Çanakçı) köyündeki Nikola Y. Vaptsarov İlköğretim Okulunda düzenlendi.

Öğrencilerin ve Nevriye Bayram ve Nevriye Raşit öğretmenlerin ortak organizasyonuyla hazırlanan program çocuklar arasında ilgi uyandırdı.

Yetenekli öğrenciler, skeçler oynadılar ve Türkçe şiir seslendirdiler.

Öğretmenler, ”Böylece çocukları dayanışma yolunu kendileri bulmaya, anlayış ve hoşgörüye dayalı bir diyalog yürütmeye teşvik etmekteyiz” dedi.

Dil ve kültürel çeşitliliğin korunmasının desteklenmesi için yapılan Anada Dili Günü kutlama programına ilçedeki tüm okullardan öğrenciler katıldı.

Uluslararası Ana Dil Günü, Çernooçene bölgesinde yıllardır kutlanan bir gün. Salgın durumu nedeniyle bazı etkinlikler online olarak yapılıyor.

21 Şubat Uluslararası Ana Dili Günü, dünyadaki dilsel ve kültürel çeşitliliğin korunmasına adanmıştır. 2000 yılından bu yana yapılan Uluslararası Ana Dili Günü kutlamalarında her yıl bir başka önemli konuya vurgu yapılmaktadır.

İsmet İSMAİL

Kaynak: Kırcaali Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ