RUBASAM

HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat oldu

Resmi Murat, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı oldu. Resmi Murat, online gerçekleştirilen HÖH İl Kongresine katılan tüm delegeler tarafından oybirliği ile İl Başkanı seçildi. Kongreye katılan konuklar arasında HÖH Genel Başkanı ve bölgeden milletvekili Mustafa Karadayı, HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, organizasyon işlerden sorumlu HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ahmedov, HÖH Kırcaali milletvekilleri Adlen Şevket ve Erol Mehmet, belediye başkanları ve belediye meclis başkanları yer aldı.

Resmi Murat’ın HÖH Kırcaali İl Başkanlığı seçimine ilişkin oylamaya Kırcaali ili yedi ilçe kongre delegeleri katıldı. Kongre delegeleri, koronavirüs (CVID-19) salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle farklı salonlardan online bağlanarak kongreye katıldı.

Yeni seçilen HÖH Kırcaali İl Başkanı, ilçe teşkilatlarının kendisine güvenmesinden dolayı teşekkür etti. Resmi Murat, “HÖH Kırcaali İl Başkanı olarak nasıl bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım. HÖH Kırcaali İl Teşkilatı, her zaman ülkenin en güçlü HÖH örgütü olmuştur. Görev süresi boyunca çalışmalarımızla bir ölçüt oluşturmaya çalışacağım” diye kaydetti.

Resmi Murat, 5 Eylül 1970 tarihinde dünyaya geldi. Ardino (Eğridere) ilçesi Gorno Prahovo (Tosçalı) köyündeki ilköğretim okulundan sonra Kırcaali’deki Ekonomi Meslek Lisesini bitirdi. Varna Teknik Üniversitesini bitirdikten sonra Sofya Ulusal ve Uluslararası Ekonomi Üniversitesinde kamu finansmanı üzerine yüksek lisans yaptı.

2003-2007 döneminde Ardino İlçesi Mleçino (Sütkesiği) Köyü Muhtarlığı yaptı. 2005 yılında HÖH Ardino İlçe Başkanı seçildi.

2007-2011, 2011-2015 ve 2015-2019 dönemlerinde olmak üzere üç dönem Ardino Belediye Başkanlığı yaptı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
Kaynak: Kırcaali Haber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ