Search
Close this search box.

Kısa bir Değerlendirme!/ E.Komd.Kur.Yb. Sabri Sipahioğlu

Savaşın 33. gününde Ukrayna’dan sevgi ve saygılar sunuyorum….
24 şubat 2022’den bu yana yaşananları sizlerle birlikte değerlendirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ve sizlerden aldığım moral desteğe olan minnettarlığımı arzetmek istiyorum..

Bu süreçte ; savaşın tüm acımasızlığına ortak lanetimiz dışında, en büyük kazanımımızın; hep iddia ettiğimiz, TÜRKLÜĞÜN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ ‘ne dünyanın şahitlik etmesi olmuştur. Kökü ,19 mayıs 1919 ‘da atılan SON TÜRK BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ, 29 ekim 1923’te SON TÜRK DEVLETİ kurularak başlayan süreç Ulu Önderimizin ölümünden sonra, KARŞI DEVRİM başlatılmıştır.

Emperyalizmi; savaş alanında, barış masasında ve Kültür/ Medeniyet’te dize getiren TÜRKLÜK ; MİLLİ ŞEF ve BAŞBUĞ ‘undan uzaklaştırılarak bu günlere taşındı!…. Bu dönemde 1974’de yapılan KIBRIS BARIŞ HAREKATI ile EMPERYALİZM’e büyük bir tokat atıldı.

Bunu hazmedemeyen Emperyalizm , SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ için PKK, SOĞUK SAVAŞ SONRASI İÇİN FETÖ‘yü PARALEL PLANLAMA ile devreye soktu. 1980 ihtilalini NATO’nun 1960 ‘da ki yetiştirdiği kadrosuna yaptırdı ve PKK ile FETÖ ‘ye yolu açtı! PKK ‘nın muhatabı JANDARMA olması gerekirken, TSK ‘nin görevlendirilmesi , KÜRDİSTAN yolunu açtı.

Buna müdahale edilip , görev J. Gn. K. lığına aktarıldığında , ATATÜRK ‘ün generallerinin en donanımlı olanlarından Eşref BİTLİS şehit edildi!… SOĞUK SAVAŞTAN SONRA , HAİNLİK NÖBETİ, NATO ‘cu ASKER’den alınıp FETÖ’cü SİVİL ELİT’e verildi!….
Sahaya ATATÜRK ‘ün bir başka genareli çıktı. TSK’ni STRATEJİK CAYDIRICILIK DOKTRİNİ gereği
yeniden yapılandırdı. Gnkur. Bşk. lığı döneminde, Sivil Elit’ide ikna ederek, tüm dünyadaki TÜRKLÜK TARLASI’nı SÜRDÜ, TOHUMU EKTİ!

Org. KIVRIKOĞLU’nun sonrasında, EMPERYALİZM , FİNAL KADROSU ‘nu SAHAYA SÜRDÜ!… TÜRK’ün HAMLESİ , 01 MART TESKERESİ ile geldi!….. Sonrası çoğumuzun yaşadığı YAKIN TARİH!…. Bu gün kimse çıkıpta, TÜRKLÜĞÜN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ’ni ŞAHSİ BAŞARI HİKAYESİ olarak sahiplenmesin!….. Bu ürün TÜRKLÜK TARLASI’nın ÜRÜNÜ’dür!….
Bu ürün DÜNYA TÜRKLÜĞÜ’ne TOHUM OLACAK ÜRÜNDÜR VE HER YERE EKİLMİŞTİR. KUZEY KIBRIS, AZARBAYCAN ‘dan sonra UKRAYNA’da HASATI YAPILMAKTADIR. 29 ekim 2023 ‘te DÜNYA HASATI’nı yapacağız! HEPİNİZ DAVETLİSİNİZ!

E.Komd.Kur.Yb. Sabri Sipahioğlu

Sosyal Medyada Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER

T E Ş E K K Ü R L E R

 K. Makedonya Kalkandelen ALACA CAMİ Maketinin yapım aşaması ve Miniatürk’te