RUBASAM

“Türkler Trakya’dan Dışarı, Türk Konsolosluğu Kapansın”

Birileri Batı Trakya’da gencecik beyinleri Türk toplumuna karşı fanatize ediyor!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’n açılması Yunanistan’ın birçok bölgesinde olduğu gibi Gümülcine’de de protesto edildi.

Gümülcine’ye Cunta döneminde dikilen Kılıç anıtı önünde başlayan gösteri yürüyüşü, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu binasının bulunduğu caddenin başında sona erdi.

Kılıç anıtında yapılan konuşmalarda gerekse yürüyüş sırasında göstericiler Türkiye aleyhinde ve Batı Trakya’da yaşayan Türk toplumu aleyhinde küfür ve hakaret içeren sloganlar attılar.

“Türkler Aya Sofya’dan dışarı”, “Mumları nerede yakacağız Ayasofya’da”, Türkler Trakya’dan dışarı”, “Türk Konsolosluğu kapansın” sloganları atarak Başkonsolosluk binasının bulunduğu caddenin başına gelen göstericiler, cadde başında önlem alan polislerin önünde slogan atmaya devam ettiler.

Yürüyüşü düzenleyen organizatörler polis eşliğinde Başkonsolosluk binası önünde bulunan panoya şikayet bildirisi astı.

Yunanistan milli marşını okuyan göstericiler sloganlar atarak olaysız bir şekilde caddeden ayrıldılar.
Gencecik beyinleri fanatize ediyorlar!

Yürüyüşe emekli subaylar derneklerinin yanısıra, Karadenizliler (Pontus) Derneği vede özellikle gençlerin katılması dikkat çekti.

Bu yürüyüşü organize edenlerin, bölgedeki gencecik beyinleri seçmeleri ise ayrıca düşündürücü. Çünkü bölgede Yunanlılarla birlikte yaşayan bir de Türk toplumu var. Bu gençler yarın sabah herkes bir birinin yüzüne bakarak selamlaşacaklar.

Yarınlarda bölge barışının teminatı olmaları gerekirken, birkaç “kendini bilmez” şahıs tarafından Türkiye ve Batı Trakya’daki Türk toplumuna karşı fanatize etmeleri, yine bu bölgeye zararı olacaktır. Bundan emin olabilirler.

Onlara bir çağrımız var, gelin yol yakınken bu iki toplumu birbirine düşman etmeyin! Kaybeden yine bölge insanı olacaktır.

Kaynak: Birlik Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ